Study in Poland

KONFERENCJA
STUDENCI ZAGRANICZNI W POLSCE 2017

Kraków, 27-28 lutego 2017

Zaproszenie

Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2017” odbędzie się 27-28 LUTEGO 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017".

Poświęcona ona będzie aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.

Konferencja ta - organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu "Study in Poland", prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - odbędzie się w Krakowie w dniach 27-28 lutego 2017 r. Gospodarzem konferencji jest  Uniwersytet Jagielloński.

Konferencja będzie doskonałą okazją do omówienia w sposób profesjonalny i kompetentny najważniejszych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Dodatkowe informacje:
Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 628 58 62 w. 15

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Warszawskiej
Prof. dr hab. med. Wojciech Nowak - rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”

Patronat Honorowy

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Organizatorzy


Konferencja Rektorów
Akademickich Szkół PolskichUniwersytet Jagielloński w KrakowieUrząd miasta KrakówFundacja Edukacyjna Perspektywy

Partnerzy