Zaproszenie

Uzbekistan to 30-milionowy kraj z młodą populacją, coraz bardziej otwarty wobec świata. Dlatego serdecznie zapraszamy uczelnie akademickie zainteresowane nawiązaniem kontaktów akademickich i zwiększeniem liczby studentów z Uzbekistanu do wzięcia udziału w misji studyjno-informacyjnej do tego kraju, która odbędzie się w dniach 18-27 kwietnia 2018. Program obejmie trzy miasta - Taszkent, Samarkandę i Bucharę - i połączy wizyty na uczelniach i akademickie "okrągłe stoły" z udziałem w międzynarodowych targach edukacyjnych.

W polskich uczelniach jest coraz więcej studentów z Uzbekistanu - w roku akad. 2010/11 było ich 52, a w roku 2016/17 już 280! Analizy demograficzne i rosnąca mobilność młodych Uzbeków wskazują, że ten trend rosnący może się utrzymać i nawet rosnąć. Aby tak sie stało, potrzebna jest większa aktywność polskich uczelni na tym rynku.

Dlatego łączymy wysiłki i organizujemy wspólną misję edukacyjną UZBEKISTAN 2018 do Taszkentu, Samarkandy i Buchary. Wyjazd organizowany jest w ramach programu "Study in Poland" prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy", a partnerem merytorycznym jest sieć biur współpracy międzynarodowej polskich akademickich uczelni państwowych IROs Forum. Wspiera nas Departament Współpracy Międzynarodowej MNiSW i Ambasada RP w Taszkencie.

Będzie to wyjazd pracowity, ale z przekonaniem zachęcamy: Warto wziąć w nim udział! Azja Centralna to rynek dla cierpliwych i wytrwałych, nic nie dzieje się tam nagle i od razu, ale nawiązane kontakty zawsze procentują.

 

Ramowy program wyjazdu i Zasady udziału pdf

 

Termin zgłoszeń uczelni: do 7 marca 2018.

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, tel. 22 628 58 62 w. 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zapraszamy!

IROs Forum

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

 

Organizator


Partner merytoryczny


Współpraca

Departament Współpracy Międzynarodowej MNiSW Ambasada RP w Taszkencie