Zaproszenie - Konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2021

KONFERENCJA
STUDENCI ZAGRANICZNI W POLSCE 2021
Wrocław, 26-27 kwietnia 2021

Zaproszenie

Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2021” odbędzie się 26-27 kwietnia 2021 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Umiędzynarodowienie było i pozostaje główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. W Polsce od lat zwiększała się liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych i rosła systematycznie liczba studiujących w Polsce obcokrajowców. Aż nastał rok 2020, który zmusił wszystkich do przejścia głębokiej metamorfozy w bardzo krótkim czasie.

Gdzie jesteśmy teraz? Co z umiędzynarodowieniem w świecie ogarniętym pandemią? Jakie następne kroki powinny podjąć uczelnie i całe środowisko, żeby nie zmarnować wielu lat pracy nad umiędzynarodowieniem?

Wiemy na pewno, że działania w zakresie internacjonalizacji są priorytetem w tej ciągle nieznanej dla nas sytuacji. Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2021" - będzie to znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie, wymiany dobrych praktyk i „life hack’ów” z czasów pandemicznych.

Konferencja będzie okazją do omówienia w sposób profesjonalny i kompetentny kluczowych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni w czasach pandemii COVID, jak i stworzenia planów na najbliższą przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - przewodniczący KRASP, rektor Politechniki Śląskiej

Prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy - rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”

 

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 821 90 27