Zaproszenie - Konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2022

KONFERENCJA
STUDENCI ZAGRANICZNI W POLSCE 2022
Wrocław, 27-28 stycznia 2022

Zaproszenie

 

Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” odbędzie się 27-28 stycznia 2022 roku we Wrocławiu dzięki gościnności Uniwersytetu Przyrodniczego.

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce mimo obostrzeń pandemicznych wciąż zwiększa się liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy.

Strategia działania polskich uczelni w kwestiach umiędzynarodowienia staje się szczególnie ważna w czasach przedłużającej się niepewności epidemicznej. Liczba studentów obcokrajowców w Polsce wzrosła w ciągu piętnastu lat 10 razy – z 8829 w roku 2005 do 84 689 w roku 2021. Utrzymanie poziomu umiędzynarodowienia w kontekście pandemii COVID-19 wymaga trafnego określenia głównych kierunków naszych wspólnych działań.

Serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2022" – będzie to znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w zakresie rozwoju umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego w warunkach „new normality”.

Konferencja ta – organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27-28 stycznia 2022 r. Gospodarzem konferencji jest  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Tym razem konferencja zostanie zorganizowana w formule hybrydowej - proponujemy Państwu do wyboru dwie opcje uczestnictwa: stacjonarnie bądź online.

Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiczne liczba uczestników stacjonarnych jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Przy osiągnięciu maksymalnej puli uczestników, opcja stacjonarnego udziału nie będzie już aktywna w formularzu rejestracji.

Dodatkowe informacje:

Julia ŁysikTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 821 90 27

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Śląskiej
Prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy - rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”